غار سیر تلائینی در کوش آداسی

جستجو در مجله گردشگری

گردشگری ا.م.ذ 08 بهمن ، 1402 5 دقیقه

Sir Telaiiini cave

کوش آداسی یکی از جزایر محبوب و توریستی ترکیه است که با آب و هوای مساعد و طبیعت و سواحل زیبایی که دارد توجه بیشتر علاقه مندان بهتور ترکیه را جذب خود کرده است. در این جزیره زیبا دیدنی های زیبادی مانند بناهای تاریخی و مکان های تفریحی وجود دارد که هر سال مورد بازدید تعداد زیادی از مسافرانتور کوش آداسی قرار می گیرد. یکی از دیدنی های این شهر غار سیر تلائینی می باشد که پیشنهاد می شود در سفر خود از آن بازدید کنید.

غارسیرتلائینی

غار سیر تلائینی یکی از معروف ترین جاذبه های کوش آداسی می باشد که واقع در شهرستان کاراجاسو می باشد و مسافت نزدیکی به به روستای نارلی کدینگ دارد که مسافران تور کوش آداسی زمانی که از این غار بازدید می کنند می توانند با بیست و پنج دقیقه پیاده روی به ان دسترسی داشته باشند. غار سیر تلائینی یک سالن دارد که 147 متر طول ان می باشد و همچنین 32 متر عمق دارد.  در اطراف غار سیر تلائینی خرابه های وجود دارد که به دوران افروسیدیان بر میگردد که بیشتر گردشگران و علاقه مندان به تاریخ از آن در سفری که به این جزیره زیبا دارند از آن بازدید می کنند.

غارسیرتلائینی

 غار سیر تلائینی

 یکی از جاذبه‌های گردشگری بزرگ و محبوب در کوش آداسی است.

 این غار در شهرستان کاراجاسو واقع شده و بزرگترین غار کوش آداسی به شمار می‌رود.

 غار سیر تلائینی دارای ۳۴۸ متر طول و بیشترین عمق ۳۲ متر است و از جاذبه‌های خارق‌العاده طبیعی محسوب می‌شود.

 این غار از نظر طول و عمق در بین غارهای افقی و خشک منطقه قرار دارد و با وجود رطوبت فراوان، غار کاملاً خشک است و هیچ گونه آبی در آن دیده نمی‌شود.

 حفره‌های این غار به طور معمول بر اثر حل شدن سنگ‌ها با آب و ذوب شدن یخ‌ها ایجاد شده‌اند.

 غار سیر تلائینی دارای 6 ناحیه است که توسط دیواره‌های داخلی از یکدیگر جدا شده‌اند و دارای ستون‌ها و استالا‌های متعددی است که توسط آهک به مرور زمان شکل گرفته‌اند.

 این غار به عنوان یکی از مکان‌های گردشگری شگفت‌آور جهان شناخته می‌شود و هر ساله گردشگران زیادی از سرتاسر جهان برای بازدید از آن به این منطقه سفر می‌کنند

تماس فوری