مرکز خرید جواهیر استانبول

جستجو در مجله گردشگری

گردشگری ا.م.ذ 20 شهریور ، 1401 5 دقیقه

مرکز خرید جواهیر استانبول
Istanbul Cevahir


استانبول یکی از زیباترین و توریستی ترین شهرهای جهان است. این شهر از جاذبه های زیادی برخوردار می باشد و هر سال موزد بازدید تعداد ز یادی از گردشگران و علاقه مندان به تور ترکیه قرار می گیرد. استانبول بزرگترین  و معروف ترین شهر ترکیه است که برای خرید کردن نیز بسیار مناسب می باشد و دارای تعداد زیادی بازار و مراکز خرید مدرن می باشد. مرکز خرید جواهیر یکی از مراکز عالی و مشهور در این شهر است که خیلی از مسافران تور استانبول برای خرید و تهیه سوغاتی وارد آن می شوند. 

مرکز خرید جواهیر از سال 2005 تا 2011 میلادی به عنوان بزرگترین مرکز خرید اروپا شناخته میشد که مساحت زیادی داشت ولی اکنون جزو ششمین مرکز خرید بزرگ در جهان می باشد. این مجموعه بزرگ در شش طبقه ساخته شده است که در قسمت اروپایی استانبول قرار دارد و داخل آن 343 مغازه و فروشگاه مختلف قرار دارد که کالای مختلف با برندهای معروف ترکیه و جهان را ارائه میدهند. برخی از این نمایندگی ها، اولین شعبه خود در ترکیه را ابتدا در جواهیر استانبول افتتاح کرده اند.

مساحت کلی مرکز خرید جواهیر چهارصد و بیست متر مربع می باشد که نزدیک به صد و ده هزار متر مربع آن مختص به فروشگاه ها ، تعداد سی و چهار رستوران، فست فود، چهارده  رستوران بین المللی و محلی می باشد ، همچنین ۷۱٫۰۰۰ متر مربع فضا نیز برای یک پارکینگ ۴ طبقه با گنجایش ۲٫۵۰۰ اتومبیل اختصاص داده شده است. از دیگر امکانات موجود در مرکز خرید جواهیر که آن را تبدیل یه یکی از جاذبه های گردشگری استانبول کرده است دوازده  سینما و تئاتر، یک سالن سینمای مخصوص کودکان و یک شهر بازی سرپوشیده مخصوص تمام سنین می باشد. مسافران تور استانبول می توانند از این مجموعه بزرگ به خیلی از جاهای معروف استانبول مانند میدان تکسیم و فرودگاه «صبیحا گوکچن» که در فاصله نزدیکی از این مرکز قرار دارند راحت دسترسی داشته باشند.  

تماس فوری