کاخ ییلدیز استانبول

جستجو در مجله گردشگری

گردشگری ا.م.ذ 20 شهریور ، 1401 5 دقیقه

کاخ ییلدیز استانبول

استانبول به عنوان توریستی ترین و بزرگترین شهر ترکیه هر سال میلیون ها نفر را از نقاط مختلف جهان برای گردش و تفریح به سمت خود می کشاند. وجود مراکز خرید مدرن و مکان های دیدن و تفریحی و بناهای تاریخی در این شهر باعث شده تا هر روز به تعداد علاقه مندان آن اضافه شود. یکی از زیباترین بناهایی که در این شهر وجود دارد ، کاخ ییلدیز می باشد.

کاخ-ییلدیز

ساخت کاخ زیبای ییلدیز به قرن 19 میلادی بر میگردد که به فرمان پادشاه عثمانی سلطان عبدالمجید دوم ساخته شده است. این کاخ زیبا در فاصله بین بشکیتاش و اورتاکوی در میان باغی وسیع، با مساحت ۵۰۰ هزار متر مربع بنا شد.

زمینی که کاخ ییلدیز در آن ساخته شده است  که مخصوص سلاطین عثمانی حساب می شد و در زمان فرمانروایی سلطان سلیم بزرگ از آن به‌عنوان شکارگاه استفاده می‌شد. در پایان قرن هجدهم، سلطان سلیم دوم، خانه تابستانی ییلدیز را برای مادرش ساخت. از آنجا که سلطان عبدالعزیز تابستان‌ها را در ییلدیز می‌گذراند، اقامتگاهی متشکل از دو اتاق در دو طرف یک سالن غذاخوری بزرگ در آن مکان ساختند. پس از آن دو اقامتگاه کدیر و مالتا را در باغ بیرونی و خانه تابستانی جیت را به کاخ اصلی اضافه کرد. ساخت عمارت اصلی کاخ در زمان سلطان عبدالحمید دوم آغاز شد و آن را کاخ مرکزی نامیدند. در طی آن زمان کاخ متشکل از ساختمان‌های شخصی سلطان‌ها و همچنین ساختمان‌های اداری، کفاشی‌، نجاری و ساختمان فرهنگ و هنر بود.

کاخ-ییلدیز

تماس فوری