مسجد سلیمانیه استانبول

جستجو در مجله گردشگری

گردشگری ا.م.ذ 12 شهریور ، 1401 5 دقیقه

مسجد سلیمانیه استانبول

استانبول یکی از زیباترین و شگفت انگیز ترین شهرهای موجود در دنیا است که هر سال مقصد خیلی از گردشگران داخلی و خارجی برای مسافرت می باشد. استانبول بزرگترین و توریستی ترین شهر در ترکیه است که جاذبه های توریستی فراوانی را در خود جای داده است. در این شهر مساجد زیادی وجود دارد که بیشتر آنها در دوران حکومت عثمانی ساخته شده است، از معروف ترین مسجدی که در این شهر وجود دارد، مسجد سلیمانیه می باشد که امروزه به یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری استانبول تبدیل شده است.

مسجد-سلیمانیه

ساخت مسجد سلیمانیه در سال 1551 میلادی شروع شد که در نهایت در سال 1557 میلادی به اتمام رسید. این مسجد به فرمان پادشاه عثمانی سلطان سلیمان یکم ساخته شده است.  داخل این مسجد یک حیاط اندرونی قرار گرفته که با چهار مناره در اطراف آن بنا شده است که هر کدام از مناره هایی که ساخته شده است معنای نمادینی دارد و این کار یکی از روش هایی بوده که پادشاهان آن زمان عثمانی قصد داشتند این موضوع را بیان کنند که بنا به وسیله چهارمین پادشاه عثمانی بعد از فتح شدن قسطنطنیه ساخته شده است.

مسجد-سلیمانیه

مسجد سلیمانیه در ناحیه شمالی دانشگاه استانبول قرار دارد و نمایی بسیار زیبا از گلدن هورن دارد. گنبد این مسجد 53 متر ارتفاع دارد که قطری نزدیک به 27 متر دارد. طبق سنت عثمانی این مسجد نیز تعداد چهار گلدستهداشته است که به معنای دستور ساخت مسجد به دستور پادشاه چهارم می باشد. طراحی و سبک معماری بکار رفته در مسجد سلیمانیه به دست معمار معروف به نام سینان انجام شده است که ترکیبی از سبک ‌های معماری اسلامی و بیزانس در کنار یکدیگر است. مسافران تور استانبول میتوانند از ساعت 9 صبح تا 11 شب برای بازدید به مسجد سلیمانیه بروند.

مسجد-سلیمانیه
تماس فوری